határok és szabályok kicsiknek és nagyoknak
„Szabadon, önállóan és következetesen mégis szabályok és keretek között”
szeszélyes főnökkel egy fedél alatt
Képzeljük csak el, milyen lenne egy napunk a munkahelyen, ha nem ismernénk a munkahelyi szabályokat, kereteket és határokat. Minden órában a főnökünk kedvének és szeszélyének lennénk kitéve, s a szabályokat naponta kérdéseink vagy inkább tetteinkre kapott válaszként próbálnánk meg összerakosgatni magunkban. Hogy éreznénk magunkat egy-egy nap végén? Gyermekeink ugyan ebben a cipőben járnak ha nem tesszük a határokat tisztává számukra és tartjuk be nap, mint nap következetesen a szabályokat.
határokat legkésőbb a járás kezdetétől érdemes állítani
Egy bölcs buddhista mondás szerint: „Egyéves koráig herceg(nő)ként kezeld gyermeked, tizenkét éves koráig rabszolgaként bánj vele és tizenkét év felett legyen a barátod.“
dühroham és hiszti
Mi történik ha “elfelejted” kijelölni a határokat és nem állítasz fel egyértelmű szabályokat? Vagy hol így, hol úgy lehet a családban értelmezni őket? Előfordulhat hogy hirtelen elkényesztetett hercegekkel és hercegnőkkel találod szembe magad, akik bármi áron saját akaratukat követelik válogatás nélküli eszközökkel (értsd hiszti az utcán vagy ahol a szitu adja). Minden gyereknek szüksége van a kijelölt határokra, csak így érzi magát biztonságban és lehet a testi-lelki fejlődése egészséges és kiegyensúlyozott.
düh és hiszti helyett harmónia
Vegyük csak sorra, mi is történik egy-egy dühkitörés alkalmával? Nem az amit a kisgyerek szeretne! Ilyenkor dühkitöréssel, hangos zokogással, rosszabb esetben látványos jelenettel -ez igazából vérmérséklet kérdése- adja tudtunkra, azt amit még szavakkal nem képes kifejezni. “Én máshogy szeretném, anya.” “De én kíváncsi vagyok milyen íze van ennek a kavicsnak, anya”. Sorolhatnánk de ekkor, szakértőink szerint a legjobb amit tehetünk ha az alábbiak szerint cselekszünk:
1. Higgadtak maradunk (igen, a legnagyobb bolti jelenet kapcsán is így teszünk)
2. Fizikai kontaktust keresünk gyermekünkkel (nem vesszük ölbe és vigasztaljuk, hanem a vállánál megérintjük)
3. Megértjük.
4. Együtt érzünk vele.
5. Elfogadjuk.
Mindezt úgy tesszük, hogy közben…
RÁ HANGOLVA
Amennyiben a dühkitörések tartóssá válnak, vagy esetleg még rosszabbodnak is, vagy úgy érezzük hogy folyamatosan ebben él a gyermek, érdemes megvizsgálni, hogy megfelelően állítottuk-e fel a határokat. Következetesen be tudjuk-e tartani a megállapodásunkat? Tudtára hoztuk-e időben a kereteket? A határokat általánosságban érdemes szabni (ekkor nem érződik se büntetésnek, se megvonásnak, sem pedig a hatalom gyakorlásának). Következetesen addig kell “gyakorolni” és ismételni amíg szokássá nem válik. Egy 1-2 éves kisgyereknek a most elmondott szabályok és keretek 4.5 percig tartanak. Érdemes figyelembe venni ezért az életkorra vonatkozó időérzéket is.
Erről, tippekről, gyakorlati módszerekről, a megfelelő határok és szabályok felállításáról, a hiszti kezelésének eszközeiről és gyakorlati alkalmazásáról szólnak témába illő workshop-jaink. Esetleg ha specifikus kérdésed vagy kérdéseid lennének akkor keress meg bátran, egyéni konzultációra is van lehetőség.

Ξ Minden, amit a (DAC)TANKORSZAK-ról tudni kell. És még annál is többet.
Ξ Dühkitörések okai és lehetséges megelőzési stratégiája
Ξ Hogyan kezeljük a düh kitöréseket, érzelmi viharokat?
Ξ Túlélési tutti tippek a dackorszakra.
Ξ Gyakorlati eszközök és ezek elsajátítása a mindennapokra.
Ξ Kezeld a gyermeked partnerként, tudva hogy mik az életkori kompetenciái, azaz mi az amire már bőven képes és mi az amit még nem várhatsz el tőle.
Ξ AZONNALI SEGÍTSÉG: 3 hónapos “előfizetés”, mely lehetőséget biztosít tanácsot kérni Messenger-en keresztül -akkor és ott ahol neked éppen szükséged van rá.
WORKSHOP vagy konzultáció
KONZULTÁCIÓ
Lehet egyéni, vagy családos is. Elhozhatod a párodat, vagy akár az édesanyádat így tudtok jobban összehangolódni.
Élőben vagy online tudunk találkozni, megbeszéléseinket mindig egy előzetes felméréssel kezdjük (email váltás, helyzet felmérés) azért, hogy a konkrét konzultáción már rád szabott, gyakorlati eszközöket adjunk a kezedbe.
Időpont egyeztetés telefonon, messengeren vagy email-ben.
Ár: 7.000Ft / 1 óra (online), 15.000 Ft / 1.5 óra (élőben)

WORKSHOP
A workshopok maximális létszáma: 8 fő.
Időpont: 2022 szeptember-október (folyamatos)
Helyszín: online (zoom, linket a vásárlást követően küldünk)
Ár: 5.900Ft / 1x workshop (1x 1.5ó)
15.000 Ft / 3x workshop (3 alkalommal 1.5ó)
családi akadémia - apró segítség a nagy
anya-világban. együtt sokkal könnyebb.
Következő előadás és workshop:
Előadás:
2022. szeptember 30. 10.00-13.30 (online)
Workshopok
2022. szeptember - október (folyamatos)
KAPCSOLAT
Telefon:
+(36) 30 536 8558
info@csaladiakademia.hu